MemurGündemKamu

Adalet Bakanlığı ve CTE (Ceza ve Tevkifevleri) personel alımı sonuçları 2023

Son dakika haberine göre, Adalet Bakanlığı ve CTE Tekirdağ, Trabzon ve Ünye adliyeleri personel alımı başvuru sonuçları açıklanmıştır. Başvuru sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz…

Adalet Bakanlığı ve CTE (Ceza ve Tevkifevleri) bünyesine yapılacak olan 22 bin 43 personel alımı için başvuru sonuçları illerde bulunan adliyeler tarafından açıklanmaya başlamıştır. Tekirdağ Adliyesi, Trabzon Adliyesi ve Ünye Adliyesi gibi adliyelerin resmi internet adreslerinde yayımlanan duyurular aracılığıyla, farklı kadrolara yapılacak personel alımı sonuçlarına ilişkin bilgiler paylaşılmıştır. İşte Adalet Bakanlığı ve CTE personel alımı sonuçlarıyla ilgili detaylar.

Mülakatlar

Katip alımında adaylar on parmak mülakatına alınacak. İKM alımında adaylar boy kilo aşamasına alınacak. Şoför alımında ise adaylar uygulama sınavına tabi tutulacak. Uygulamayı başarıyla geçen adaylar sözlü mülakata alınacak. Sözlü mülakat aşamasında adayların süreci aşağıdaki şekilde işleyecektir:

a) İlgili pozisyon için gerekli mesleki bilgi (40 puan),

b) Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan),

c) Genel kültür (20 puan),

d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan) puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılır.

  1. Zabıt kâtibi ve mübaşir pozisyonlarına başvuran adaylar için genel hukuk bilgisi ve kalem mevzuatına ilişkin konulardan bir veya birkaçıyla ilgili sorular sorulacaktır.
  2. Koruma ve güvenlik görevlisi, teknisyen, işaret dili tercümanı, şoför, aşçı ve hizmetli pozisyonlarına başvuran adaylar için istihdam edilecekleri pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiyle ilgili konulardan bir veya birkaçıyla ilgili sorular sorulacaktır.
  3. Şoför pozisyonuna başvuran adaylar için araç kullanma becerileri ölçülerek bu tespit araç başında yapılacaktır.

Sonuçlar

Tekirdağ, Trabzon ve Ünye Adliyesi personel alımı başvuru sonuçları 31 Mayıs tarihi itibarıyla ilan edildi. Tekirdağ Adliyesi için sonuçlara tekirdag.adalet.gov.tr adresinden, Trabzon Adliyesi için trabzon.adalet.gov.tr adresinden, Ünye Adliyesi için ise unye.adalet.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Başvuru sonuçlarını görüntülemek için aşağıda belirtilen adliyelerden başvuruda bulunduğunuz adliyenin bağlantısına tıklayınız, Açılan sayfada “Duyurular” bölümüne giderek başvuruda bulunduğunuz pozisyona tıklayın. Bu şekilde aşağıda gösterilen gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

Adalet Bakanlığı ve CTE (Ceza ve Tevkifevleri) personel alımı sonuçları 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu