Gündem

Defacto ve LCW personel ve evden iş ilanları başvuru formu 2023

Defacto ve LCW personel ve evden iş ilanları, Türkiye’nin en popüler moda markalarından ikisidir ve iş dünyasında saygın bir konuma sahiptirler. Bu iki marka, Türkiye’nin birçok ilinde ve yurt dışındaki mağazalarında müşterilerine hizmet vermektedirler. Yeni bir iş arayanlar için bu iki marka, iş arama sürecinde oldukça ilgi çekici bir seçenek olabilirler.

DeFacto ve LC Waikiki’de İş İlanları

DeFacto ve LC Waikiki, sıklıkla yeni iş pozisyonları açarlar ve personel alımı yaparlar. İş ilanları, şirketlerin web sitelerinde ve çeşitli iş arama sitelerinde yayınlanır. Ayrıca, bu iki markanın resmi sosyal medya hesaplarından da iş ilanlarına erişilebilir.

Başvuru Süreci

DeFacto ve LC Waikiki’de iş başvurusu yapmak oldukça kolaydır. İş ilanlarına başvurmak için, adayların şirketlerin web sitelerindeki iş başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda, adayların kişisel bilgileri, eğitim durumları, iş deneyimleri gibi bilgiler yer alır. Ayrıca, başvuru formunda, adayların kendilerini tanıtmaları ve iş pozisyonu için neden uygun olduklarını belirtmeleri gerekmektedir.

Defacto ve LCW'ye personel ve evden iş ilanları İşte başvuru formu 2023

İş Başvuru Formu Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

DeFacto ve LC Waikiki’de iş başvuru formunu doldururken adayların dikkat etmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. İlk olarak, başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmak çok önemlidir. Adayların kişisel bilgileri, eğitim durumları ve iş deneyimleri gibi bilgileri doğru bir şekilde girmeleri gerekmektedir. Ayrıca, başvuru formunda sorulan tüm sorulara cevap verilmesi gerekmektedir.

İLANLAR

Personel alımı ilanları İŞKUR üzerinden yayınlandı. Yayınlanan ilanlar şu şekilde:

a7c4ae73 ed17 4d39 82ce 5a95e9d11529

LCW personel alımı ilanları ise şu şekilde:

6f5ff923 2010 41f5 a8bd 3a87a1b58930

LC Waikiki ve Defacto’dan İş İlanları: Başvuru Şartları ve Detayları

LC Waikiki ve Defacto son dakika açıklamaları ile birçok pozisyonda personel alımı yapacaklarını duyurdular. İki büyük giyim mağazası, satış danışmanı/uzmanı, lojistik operasyon elemanı, lojistik elemanı, beden işçisi (genel), depocu (giyim üretim) ve elektrik teknisyeni gibi pozisyonlar için personel alımı yapacaklar. İş başvuruları internet üzerinden kabul edilecek.

Satış Danışmanı / Uzmanı

Satış danışmanı/uzmanı pozisyonu için adaylarda esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilme özelliği aranmaktadır. Ayrıca, sosyal ilişkilerinde başarılı olup ekip çalışmasına yatkın olmaları gerekmektedir. Sorumlu oldukları satış alanında ürün teşhirlerinin ve diğer görsel elemanların görsel standartlara uygun şekilde düzenlenmesini ve sürekliliğini sağlamalıdırlar.

Lojistik Operasyon Elemanı ve Lojistik Elemanı

Lojistik operasyon elemanı ve lojistik elemanı pozisyonları için adayların esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek olmaları gerekmektedir. Ayrıca, ekip çalışmasına yatkın olup sosyal ilişkilerinde başarılı olmaları beklenmektedir.

Beden İşçisi (Genel) ve Depocu (Giyim Üretim)

Beden işçisi (genel) ve depocu (giyim üretim) pozisyonları için adayların güçlü fiziksel özelliklere sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek ve ekip çalışmasına yatkın olmaları beklenmektedir.

Elektrik Teknisyeni

Elektrik teknisyeni pozisyonu için adayların elektrik teknisyenliği konusunda uzmanlıkları bulunmalıdır. Ayrıca, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek ve ekip çalışmasına yatkın olmaları gerekmektedir.

Başvuru Genel Şartları

Başvuru genel şartları arasında esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilme, sosyal ilişkilerinde başarılı olma ve ekip çalışmasına yatkın olma gibi özellikler yer almaktadır. Ayrıca, kargodan ürün teslim alma, ürün alarmlama, askılama, mağazaya ürün indirme, iade amaçlı ürün toplama, katlama ve mağaza içi temizlik çalışmalarına katılmak gibi görevler de adaylardan beklenmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Personel alımı için başvuru yapacak adayların aşağıdaki belgeleri hazırlaması gerekiyor:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Mezuniyet belgesi fotokopisi
 • Askerlik durumunu gösterir belge (Erkek adaylar için)

BAŞVURU YAPMAK İÇİN İZLENMESİ GEREKEN ADIMLAR

LCW ve Defacto tarafından yapılan personel alımı başvuruları, İşKUR üzerinden online olarak yapılıyor. Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları izlemesi gerekiyor:

 1. İşKUR resmi internet sitesine girilir.
 2. “İş Arayan” bölümüne tıklanır.
 3. “İş İlanları” bölümünden “Firma İş İlanları” seçeneği seçilir.
 4. “LCW” veya “Defacto” isimleri yazılır ve “Ara” butonuna tıklanır.
 5. Açılan sayfada, başvurulabilecek pozisyonlar listelenir. Başvurmak istenilen pozisyona tıklanır.
 6. Açılan sayfada, pozisyon hakkında detaylı bilgi verilir. Eğer aday, başvurmak istiyorsa, “Başvuru Yap” butonuna tıklanır.
 7. Açılan sayfada, adayın bilgileri girilir ve başvuru tamamlanır.

LC Waikiki ve Defacto'dan İş İlanları

BAŞVURU İÇİN SON TARİHLER

LCW ve Defacto tarafından yapılan personel alımı başvuruları için son tarihler şu şekildedir:

 • LCW başvuruları için son tarih 9 Mayıs 2023
 • Defacto başvuruları için son tarih 31 Mayıs 2023

Son tarihlerden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihlerine kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

İŞKUR BAŞVURUSU

İŞKUR personel alımı başvurusu esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınacak. Adaylar başvurularını İŞKUr iş ilanları kısmından yukarıdaki ilan numaraları ile yapabilecek.Diğer kamu iş ilanlarımız’a buradan ulaşabilirsiniz.

LC Waikiki ve Defacto gibi büyük giyim mağazaları, personel alımları yapmak için İşKUR üzerinden online başvuruları kabul ediyor. Adayların başvuru yapmadan önce gerekli belgeleri hazırlamaları ve son başvuru tarihlerine kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Bu yazımızda, başvuru yapacak adaylar için detaylı bilgiler vermeye çalıştık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu