Finans

JP Morgan’dan seçim sonrası için Dolar TL tahmini geldi 2023

JP Morgan’dan seçim sonrası için Dolar TL tahmini, Türkiye’deki seçim süreci nedeniyle döviz kurlarında hareketlilik yaşanacağı tahmininde bulundu. Dolar kuru son zamanlarda tarihin en yüksek seviyelerine tırmanarak 19 lira 47 kuruşa ulaştı. Kapalıçarşı’da ise 20 lira 50 kuruşu aşan dolar kuru endişelere neden oldu.

Seçim Sonrası Açıklaması

Seçimlere 11 gün kala, JP Morgan tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’de seçim sonrasında güçlü ve ılımlı ortodoks para politikalarına göre dolar/TL’ye ilişkin iki ayrı tahmin yapıldı. Raporun yazarları David Aserkoff ve Inga Q. Galeni, güçlü ortodoks senaryosunda doların 25, ılımlı ortodoks senaryosunda ise 30 TL seviyelerine kadar çıkabileceği konusunda uyarıda bulundu.

guncel dolar kuru fiyatlari

JP Morgan, bankacılık ve Koç Holding gibi şirketlerin ana yatırım yapılabilecek yurt içi şirketler arasında olduğunu da bildirdi. Ancak, Türkiye için nötr olduğu da belirtildi.

Geçen Ayda ki Değerleri

Geçen ay yayınlanan raporda da değer kaybı olabileceği konusunda uyarıda bulunulmuştu. Seçim sonrasında, ılımlı ortodoks politikalara geçilmesi durumunda doların 30 lira, güçlü ortodoks politikalara geçilmesi durumunda ise 25 lira olabileceği belirtildi.

Dolar Kuru Şuanda Kaç TL

Dolar kuru şu anda 19 lira 47 kuruş seviyesinde seyrediyor. JP Morgan’ın tahminleri, yatırımcıların dikkatini çekiyor ve Türk ekonomisi için kritik bir dönemde olduğumuzun altını çiziyor.

JP Morgan'dan seçim sonrası Dolar TL tahmini geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu