GündemKamu

Kara Yolları Genel Müdürlüğü (KGM), işçi alımı kura sonuçlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Karayolları Genel Müdürlüğü, 3 bin işçi alımıyla ilgili son dakika açıklamasını yaptı. Yapılan açıklamada, 3 bin işçi alımı için kura çekiminin gerçekleştirildiği ve bu çekim sonucunda seçilen adayların sağlık raporuna dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

“3000 İŞÇİ ALIMINA İLİŞKİN SAĞLIK RAPORU HAKKINDA DUYURU”

başlığı ile yayınlanan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Karayolları Genel Müdürlüğü, merkez ve taşra teşkilatına bağlı işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında istihdam edilecek daimi işçi kadroları için göreve başlama işlemleri için gereken belgeler arasında yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Sağlık Raporu (Bu raporda, adayın tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinde çalışmasında, arazi koşullarında çalışmasında, vardiyalı çalışmasında ve seyahat etmesinde engel bulunmadığı ifadelerinin yer alması gerekmektedir.) ile 6331 sayılı Kanunun “Sağlık Gözetimi” başlıklı 15. Maddesinin 2. Fıkrası gereği talep edilmekte olup, Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) tarafından verilen raporlar da geçerli kabul edilecektir.”

Kara Yolları Genel Müdürlüğü (KGM) işçi alımı sonuçları açıklandı:

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında, Karayolları Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatına bağlı işyerlerinde daimi işçi kadrolarında istihdam edilecek işçiler için yapılan noter kura çekilişi sonuçları ilan edilmiştir. Aşağıda, asıl ve yedek aday listeleri il bazında duyurulmuştur.

Atanmaya hak kazanan asıl adaylarla ilgili başvuru sürecine ilişkin duyurular, 5 Haziran 2023 tarihinde ayrıca Karayolları Genel Müdürlüğü internet sitesinde yapılacaktır.

Sonuç listelerine “https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Duyurular/DuyuruDetay.aspx?Parameter=1292” adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kara Yolları Genel Müdürlüğü açıklama yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu