Memur

Kütahya Belediyesi memur alımı başvuruları başlıyor 2023

Kütahya Belediyesi memur alımı başvuruları memur alımı yapılacağına dair bilgi verildi. İş başvurusu yapmak isteyen adaylar için belirlenen kadroların listesi açıklandı. Bu alımlar, memur adayları için önemli bir fırsat sunmaktadır.

Kadrolar ve Başvuru Koşulları

Kutahya Belediyesi’nin yapacağı memur alımları kapsamında, çeşitli kadrolar açık olacak. Adaylar, başvuru yapacakları kadroların niteliklerini ve şartlarını incelemelidirler.

Kutahya Belediyesi’nin alım yapacağı kadrolar şunlardır:

 • Zabıta Memuru
 • İtfaiye Eri
 • Fen İşleri Teknikeri
 • Mühendis
 • İmar ve Şehircilik Uzmanı
 • Sosyal Hizmet Uzmanı

 

Başvuru yapacak adayların, belirtilen kadrolar için gerekli olan nitelikleri taşıması gerekmektedir. Bu nitelikler, KPSS puanı, yaş sınırı ve eğitim durumu gibi faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Başvuru şartlarını yerine getiren adaylar, ilgili kadrolara başvuruda bulunabilirler.

kutahya belediyesi zabita memuru alimi 2023

Başvuru Süreci ve İş İlanı Detayları

Kutahya Belediyesi memur alımı başvuruları, belediyenin resmi web sitesi üzerinden yapılacaktır. Adaylar, başvuru süreci hakkında detaylı bilgiye belediyenin web sitesinden ulaşabilirler.

Başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını ilgili tarihler arasında yapmalıdırlar. Başvuru süreci sona erdikten sonra, başvuru yapmak mümkün olmayacaktır.

Başvuruların değerlendirilmesi, ilgili kadrolar için yapılacak sınavlar sonucunda belirlenecektir. Başvuru yapan adaylar, sınavlar hakkında da belediyenin web sitesinden detaylı bilgi alabilirler.

 

Kutahya Belediyesi’nin yapacağı memur alımları, iş arayanlar için önemli bir fırsat sunmaktadır. Adaylar, başvurularını yapmadan önce, ilgili kadroların niteliklerini ve şartlarını dikkatli bir şekilde incelemelidirler.

Memur alımı yapılacak kadrolar hangileri ?

 

Kütahya Belediyesi memur alımı başvuruları başlıyor 2023

 

Kütahya Belediyesi memur alımı başvuruları başlıyor 2023

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?

Memur pozisyonlarına başvuracak adayların belirtilen genel şartları taşıması gerekmektedir. Bunlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 40. ve 48. (A) maddelerinde belirtilen şartlardır. Başvuracak adayların aşağıdaki şartlara uygun olmaları gerekmektedir:

 

 • Türk vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen suçlardan mahkum olmamak. Eğer suç işlemişse bile, bir yıl veya daha uzun süreli hapis cezası veya devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
 • Erkek adaylar için askerlik durumunun uygun olması. Adayların askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmaları veya askerlik çağına gelmişlerse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmaları gerekmektedir,
 • Görevini engelleyebilecek akıl hastalığı veya bedensel engelinin bulunmaması,
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU YÖNTEMİ

Personel alımı için başvurular 08/05/2023-12/05/2023 tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvurular, Gaybiefendi Mahallesi Atatürk Bulvarı No:83 T.C. Kütahya Belediye Başkanlığı Hizmet Binası İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Merkez/KÜTAHYA adresine şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile yapılabilir.

İlan metni

[pdf-embedder url=”https://kamupersonelim.com.tr/wp-content/uploads/2023/05/Kutahya-Belediyesi-memur-alimi-basvurulari-basliyor-2023.pdf” title=”Kütahya Belediyesi memur alımı başvuruları başlıyor 2023″]

Kütahya Belediyesi memur alımı başvuruları başlıyor 2023

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu